ЦЕНТР МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
ТА СПОРТИВНОЇ МЕДИЦИНИ
Комплексне відновлення втраченого здоров’я
Наша адреса: м.Вінниця, вул.Блока, 30.      Працюємо: Пн-Пт з 8-00 до 20-00, Сб з 9-00 до 18-00.      Реєстратура: (0432)-66-22-32

Вертебральна мануальна терапія

Лікування захворювань хребта

Основним призначенням вертебральної мануальної терапії є відновлення нормального положення хребців та міжхребцевих дисків. Хребець, зміщений зі свого фізіологічно обумовленого місця, може викликати утиск міжхребцевого диску, спинномозкових корінців – нервів, які в свою чергу викликають напруження м‘язів і зв‘язок, блокують їх рухомість, призводять до венозного застою в певній області. Це викликає паталогічні зміни в усіх органах, рефлекторно пов‘язаних з даним хребцевим сегментом. З іншого боку паталогічні зміни можуть початись у між хребцевому диску. Його деформація також викликає утиск спинномозкових корінців та усі інші паталогічні зміни в організмі.

В нашій клініці для лікування пацієнтів лікарі мануальні терапевти успішно використовують такі техніки: маніпуляція, мобілізація, тракція та м‘язево-енергетичні техніки. Комбінуючи ці техніки та доповнюючи їх ефективним лікувальним масажем, лікарі створюють умови для віддалення поверхонь суглобів один від одного, відновлюючи кровообіг у певній ділянці хребта, що в результаті призводить до його регенерації.

Лікувальний масаж

Комплексний лікувальний вплив на організм

Лікувальний масаж спини – це набір певних механічних впливів на шкіру, м’язи, суглоби та хребет. Спину вкривають глибокі та поверхневі м'язи. Активна діяльність сучасної людини відбивається на здоров'ї спини. Найсильніше напруження накопичується в глибоких волокнах. Зняти напруження м'язевих волокон, розслабити тіло і, відповідно, позбавити організм від накопиченого стресу допоможе масаж шиї та спини.

Спина вважається самою великою рефлекторною зоною. На ній є ділянки, що відповідають усім внутрішнім органам. Таким чином, лікувальний масаж спини позитивно впливає в цілому на весь організм. Крім того, сидячий спосіб життя багатьох людей, екологічні проблеми, відсутність режиму сну та відпочинку, мала фізична активність призвели до того, що людей зі здоровою спиною практично немає.

Галотерапія (Соляна кімната)

Лікування органів дихання

Соляна кімната – це повноцінна імітація природної соляної печери. Цілющі властивості солі відкрили ще стародавні ченці. Вони напраляли хворих із проблемами дихання у соляні печери, де ті зцілялися, вдихаючи природній соляний пил.

Соляна кімната, або галокамера - унікальний немедикаментозний лікувально-профілактичний засіб. Повітря у соляній кімнаті насичується іонами солотвинської солі, що має протизапальну, бактерицидну дію, покращує та відновлює кровообіг, регенерує колаген, стимулює ріст клітин, покращує обмін речовин в організмі.

Витяжна ванна

Гідротерапія захворювань хребта

Одним із розповсюджених методів лікування захворювань опорно-рухового апарату, і зокрема хребта, є витягання. Наукова назва цього способу – тракція.

В наш час метод достатньо добре відпрацьований і широко застосовується. Сутність його в тому, що під дією навантаження (тривалого або короткочасного) знімається спазм м‘язів, усувається зміщення хребців, зменшується навантаження на міжхребцеві диски, хребет випрямляється, полегшуються больові відчуття.

Найкращі показники має проведення лікування хребта у воді. В першу чергу, це більш щадний для пацієнта спосіб. За рахунок розслаблюючої дії води, температура якої підтримується на рівні температури людського тіла, значно знижується больовий синдром. Окрім того, рідке середовище суттєво знижує спазматичний тонус м‘язів, що призводить до більш повного розширення міжхребцевих отворів, через які проходять основні спинномозкові нервові стовпи. Тепла вода значно покращує кровообіг в уражених ділянках та знімає спазм судин.

Фітнес-зала та ЛФК

Профілактика, лікування та медичноа реабілітація

Лікувальна фізкультура (ЛФК) – це сукупність методів лікування, профілактики та медичної реабілітації, основаних на використанні фізичних вправ, спеціально підібраних та методологічно розроблених. При їх призначенні лікар враховує особливості захворювання, характер, ступінь та стадію хвороби в системах та органах.

В основі лікувальної дії фізичних вправ лежать строго дозовані навантаження, що застосовуються до хворих або ослаблених частин тіла.
Розрізняють загальне тренування – для зміцнення і оздоровлення організму в цілому, та спеціальні тренування – спрямовані на усунення порушень функцій певних систем та органів.

Призначає лікувальну фізкультуру ведучий лікар, а лікар-спеціаліст по ЛФК визначає методику занять. Заняття проводить інструктор, а в особливо важких випадках – лікар по ЛФК. Застосування лікувальної фізкультури дозволяє підвищити ефективність комплексної терапії пацієнтів, пришвидшує одужання та попереджає подальше прогресування хвороби.

Фітотерапія

Науковий підхід до використання рослини для лікування пацієнтів

Фітотерапія – метод лікування, оснований на використанні лікарських рослин для лікування різних захворювань людини.

Фітотерапія – це напрямок теоретичної і практичної медицини, оснований на науковому вивченні лікарських рослин і використанні їх з лікувальною або профілактичною метою. Завдяки відсутності токсичного впливу на організм, багато трав (але не усі) можна приймати тривалий час – місяці і навіть роки. Це дозволяє досягнути гарних результатів в лікуванні багатьох хронічних хвороб, адже короткочасна терапія дає лише тимчасове покращення, а доцільність тривалої терапії хімічними препаратами є сумнівною, адже часто побічні ефекти і токсичний вплив переважають над лікувальним результатом.

Фітотерапія також дозволяє лікувати одночасно декілька захворювань, так як більшість рослин містять не один, а декілька видів біологічно-активних речовин, що обумовлює надзвичайно широкий терапевтичний спектр.