Групою вчених нашого центру під керів-ництвом професора Колісника П.Ф. створена принципово нова модель відновлення здоров’я, яка включає
7 рівнів медичної реабілітації.
Для кожного реабілітаційного рівня розроблено концепції, методики та принципи лікування. Для цього теоретично і практично розроблено поняття ключового моменту кожного рівня, а також розроблено схему взаємозв’язків між реабілітаційними рівнями, яка передбачає правильний вибір лікувальних методик відносно заданої реабілітації на кожному рівні.
Важливим етапом реалізації ідеї була розробка принципу вибору методики лікування для конкретного пацієнта на кожному етапі реабілітації в конкретний період часу. В результаті наукової роботи, в тому числі і експериментальної, ми дійшли висновку, що лікуванням може вважатись лише спосіб відновлення анатомічної структури у широкому сенсі, тобто – від макроструктури до змін форм клітин і навіть внутрішньоклітинних структур.
Ще одним важливим висновком стало поняття того, що функціональних захворювань не існує. «Функціональне захворювання» - це паталогічний стан, при якому лікарі не зуміли знайти патанатомічних змін. Але це не означає, що таких змін немає.
З’явилось розуміння того, що метод лікування повинен передбачати спосіб відновлення анатомічної структури (мікро та/або макро). Тому була сформульована ідея: для лікування не потрібно пропонувати однакову методику для усіх пацієнтів, як це часто буває в деяких медичних закладах.
Наш підхід: в медичному закладі має бути стільки методів лікування, скільки необхідно для застосування на сьогоднішній день до конкретного пацієнта.